print logo
Byens netværk

Byens Strateger

Byens Strateger er netværksgrupper for direktører, partnere, ledere og mellemledere beskæftiget inden for byggeri og byudvikling.

Netværksgrupperne giver mulighed for diskussioner og sparring på tværs af forskellige fagligheder og giver mulighed for, at deltagerne deler viden og erfaringer og lærer af hinanden i et konstruktivt og fortroligt samtalerum.

Gruppernes tværfaglige sammensætning er medvirkende til at opnå forståelse for andres synspunkter og måder at agerer på og er dermed med til at understøtte det gode samarbejde og dialog i branchen.

Eksempler på dagsordener:

  • Udvikling og strategi i markedet
  • Forandringsprocesser
  • Konfliktløsning
  • Ledelse og rekruttering
  • Kvalitet i byggeriet
  • Opkøb og fusioner
  • Strategiske partnerskaber
  • Grænseflader i værdikæden


Pt. har vi 6 Byens Strateger-grupper:

Byens Strateger I

er repræsenteret ved følgende virksomheder:

Alfa Development
Altan.dk
Boligkontoret Danmark
BRIQ Group
CASA
CEBRA Architecture
CREE Denmark
In_Situ Arkitekter
KAB
LINK Arkitektur
Lundsgaard Erhverv
Mellem ApS
PensionDanmark
Rambøll
Sinuz
Skau Reipurth
Slots- og Kulturstyrelsen
Viltoft Advokatpartnerselskab

Netværksfacilitator: Henriette Sofie Larsen, Byens Netværk

Byens Strateger II

er repræsenteret ved følgende virksomheder:

AUX
Domea.dk
Grandville
Jönsson
Kilden & Hindby
LINK Arkitektur
Logik & Co
PensionDanmark
Pind & Partnere Advokatfirma
Plan1, Cobblestone Architects
Pålsson Arkitekter
Randers Tegl
Rubow
Skau Reipurth
Thing Brandt Landskab
VITA Ingeniører
WSP

Netværksfacilitator: Lisbet Fibiger, Byens Netværk

Byens Strateger III

er repræsenteret ved følgende virksomheder:

Byens Strateger III er p.t. repræsenteret ved følgende virksomheder:

BBP Arkitekter
Bech-Bruun
Boligselskabet fsb
Gorrissen Federspiel
H+
HK Byg
Hovedstadens Bygningsentreprise
Kemp & Lautizen
Lejerbo
Musicon / Roskilde Kommune 
Rambøll Bygherrerådgivning
SBS Rådgivning
Skanska
Skandi-Bo
Poul Schmith/Kammeradvokaten
WSP

Netværksfacilitator: Nanna Jardorf, Byens Netværk

Byens Strateger IV 

er repræsenteret ved følgende virksomheder:

Akademiker Pension
Danakon
Det Kongelige Akademi
Domea.dk
DLA Piper
Enemærke & Petersen
Holmsgaard Rådgivende Ingeniører
​Kuben Management
Landinspektørkontoret af 1884
LAARK - Laungaard Arkitekter
Lundgrens
Malerfirmaet Bendt Barsdal
Nationalbanken
Per Aarsleff
Poul Hansen Furniture
Pålsson Arkitekter
Rambøll
WSP

Netværksfacilitator: Katja Beck, Byens Netværk

Byens Strateger V 

er repræsenteret ved følgende virksomheder:

ABC Rådgivende Ingeniører
AI
Andersen & Heegaard
Bang & Beenfeldt
Betak Arkitekter
Bjerg Arkitektur
E. Nielsens Mekaniske Stenhuggeri
Fagerhult
Hovedstadens Bygningsentreprise
KAB
KART Rådgivende Ingeniører
Keim Scandinavia
Norconsult
Skau Reipurth
SMJ Rådgivende ingeniører
Viega
Winsløw Advokatfirma

Netværksfacilitator: Nanna Jardorf, Byens Netværk

Byens Strateger Aarhus 

er repræsenteret ved følgende virksomheder:

DAI
DEM - Danish Energy Management
Domea.dk
Enemærke & Petersen
Fredsted Floors
Grandville
Horten
Idealcombi
Jorton
Kromann Reumert
LE34
Lejerbo
LINK Arkitektur
Rubow Arkitekter Aarhus

Netværksfacilitator: Henriette Sofie Larsen, Byens Netværk

Vil du være med?

Læs mere om netværksgrupper i Byens Netværk her. Her finder du information om konceptet for vores netværksgrupper, pris og info om tilmelding.

footer image byens netværk