print logo
Byens netværk

Medlemsoversigt

Du kan se medlemsoversigten som pdf her.

Få jeres virksomheds logo på medlemsoversigten. Send jeres logo som jpeg eller png-fil i minimum størrelsen 120x120 pixels til info@byensnetvaerk.dk 


Filtrer på typer af virksomheder

default billede

1:1 landskab aps

Trine Trydeman

trine@1til1landskab.dk

Rasmus Skaarup

2R Arkitekter

Rasmus Skaarup

rs@a2rk.dk

Johan Stoustrup

3E Byggeteknik A/S

Johan Stoustrup

jst@3ebyggeteknik.dk

Jens Skinnebach

A. Enggaard

Jens Skinnebach

jens.s@enggaard.dk

Christian Wittrup

A:GAIN ApS

Christian Wittrup

mail@madeagain.dk

Ammar Al-Temimi

ABC Rådgivende Ingeniører

Ammar Al-Temimi

aht@abclausen.dk

Claus Hald

Absalon & Co Investment Partner P/S

Claus Hald

ch@absalon.com

Michael Vestergaard Jacobsen

Adserballe & Knudsen A/S

Michael Vestergaard Jacobsen

mvj@aogk.dk

default billede

Advokat Henrik Hjortsholm

Ea Meyer

hhj@aumento.dk

Torben Mauritzen

Advokat Torben Mauritzen

Torben Mauritzen

tm@aumento.dk

Tony Christrup

AG Gruppen

Tony Christrup

tc@arkitektgruppen.dk

Jan Bruus Sørensen

AI

Jan Bruus Sørensen

jbs@ai.dk

Asal Mohtashami

AIM-byliv

Asal Mohtashami

asal@aim-byliv.dk

Jørgen Jendresen

AK83 Arkitekter A/S

Jørgen Jendresen

jje@ak83.dk

Søren Møller-Larsson

AkademikerPension

Søren Møller-Larsson

sml@mpim.dk

Mette Thiberg

ALFA Development A/S

Mette Thiberg

met@alfadev.dk

Søren Faebo Larsen

Altan.dk

Søren Faebo Larsen

sfa@altan.dk

Ingeborg Hau

Andel

Ingeborg Hau

ingeborg@andel-andel.dk

default billede

Andersen & Heegaard El A/S

Kasper Skaaning

kasper@aogh.net

Anne Marie Halling

ANNOARK

Anne Marie Halling

anmo@annoark.dk

Anne Thybjerg

Arbejdernes Landsbank, Andelsboligcenter

Anne Thybjerg

aht@al-bank.dk

Peter Lindholm

ARCnordic A/S

Peter Lindholm

pls@arcnordic.dk

Tobias Magnesjö

Arkitekterna Krook och Tjäder AB

Tobias Magnesjö

tobias.magnesjo@krook.tjader.se

Signe Janderup

Arkitektskolen Aarhus

Signe Janderup

sj@aarch.dk

default billede

ARKITEKTURET ApS

Grethe Pontoppidan

gp@arkitekturet.dk

Dorthe Keis

Arkitema Architects

Dorthe Keis

dk@arkitema.dk

default billede

Arne Pedersen A/S

Henrik Christiansen

hlc@arnepedersen.dk

Niels Secher

Arpe & Kjeldsholm A/S

Niels Secher

ns@arpekjeldsholm.dk

Rodein Al-Hadid

Art-tek Ingeniør Rådgivning

Rodein Al-Hadid

Mail@art-tek.dk

Kim Fugl Rasmussen

Ason

Kim Fugl Rasmussen

kim@ason.dk

Jan Johansen

ATP Ejendomme

Jan Johansen

jjaj@atp-ejendomme.dk

Anders Bo Bach

Bach Gruppen København A/S

Anders Bo Bach

anders.bach@bachgruppen.dk

René Paul Friis Hansen

Ballerup Kommune

René Paul Friis Hansen

ren0@balk.dk

Bo Svendsen

BAM - Danmark A/S

Bo Svendsen

bo.svendsen@bam.com

Erik Lindahl

Bang & Beenfeldt A/S

Erik Lindahl

el@bangbeen.dk

Anne-Mette Hjøllund

BARK Rådgivning

Anne-Mette Hjøllund

anne-mette@b-a-r-k.dk

Lise Sehested

BBP Arkitekter AS

Lise Sehested

ls@bbp.dk

Sune Betak

Betak Arkitekter ApS

Sune Betak

sune@betak-arkitekter.dk

Søren Als

Biodry ApS

Søren Als

Soren.als@biodry.dk

Kjeld Bjerg og Maria Bjerg

Bjerg arkitektur a/s

Kjeld Bjerg og Maria Bjerg

kjeld@bjerg.nu

Per Bjørnsholm

BJØRNSHOLM A/S

Per Bjørnsholm

pb@bjornsholm.com

Martin Hersom Bien

Boligforeningen Ringgården

Martin Hersom Bien

mhb@bf-ringgaarden.dk

Michael Demsitz

Boligkontoret Danmark

Michael Demsitz

mde@bdk.dk

Morten Homann

Boligkontoret Århus

Morten Homann

mh@bk-aarhus.dk

Tine Nielsen

Bolius

Tine Nielsen

tni@bolius.dk

Johnny Sørensen

Bonava Danmarks A/S

Johnny Sørensen

johnny.sorensen@bonava.com

Ulrik Brock Hoffmeyer

BO-VEST

Ulrik Brock Hoffmeyer

ubh@bo-vest.dk

Jan Hyttel

Bo-Vita

Jan Hyttel

jh@bo-vita.dk

Peter Bur Andersen

Briq Group

Peter Bur Andersen

pba@briqgroup.com

Rita Justesen

By & Havn

Rita Justesen

rju@byoghavn.dk

Mikkel Panton

Byens Byggerådgivning ApS

Mikkel Panton

info@byens-byg.dk

H.C. Kiilerich-Hansen

Byggeriets Pressebureau

H.C. Kiilerich-Hansen

kiilerich@bygpres.dk

Jannie Andersen

Bygningsstyrelsen

Jannie Andersen

jasan@bygst.dk

Paul Børling

BØRLING rådgivning og formidling

Paul Børling

pb@borling.dk

Martin Lundemann Christensen

Børthy – Schriver – Lundemann A/S

Martin Lundemann Christensen

ml@bslas.dk

Jørgen Juul

C.F. Møller

Jørgen Juul

jj@cfmoller.com

Kim Freilev

C.W.Obel Ejendomme A/S

Kim Freilev

kfr@cwobel.dk

Emma Nielsen

Carlberg ApS

Emma Nielsen

mail@carlberg.dk

Susanne Fürstenberg

CASA A/S

Susanne Fürstenberg

sfu@casa-as.dk

Lisbeth Nørskov Poulsen

CEBRA

Lisbeth Nørskov Poulsen

lis@cebraarchitecture.dk

Jeanette Rosenberg

CEJ Ejendomsadministration A/S

Jeanette Rosenberg

jro@cej.dk

Michael S. Larsen

CG Jensen

Michael S. Larsen

msl@cgjensen.dk

Per Thomas Dahl

CLT Denmark

Per Thomas Dahl

ptd@clt-denmark.dk

Stine Lund Hansen

COBE ApS

Stine Lund Hansen

slh@cobe.dk

Mathilde Lykke Bülow

Concise

Mathilde Lykke Bülow

mathilde@concise.dk

Rikke Petersen

Copenhagen Capacity

Rikke Petersen

rpe@copcap.com

Jacob Eilsø

Corporate Relocation Management ApS

Jacob Eilsø

je@relocation.as

Peter Lawaetz

COWI A/S

Peter Lawaetz

pela@cowi.dk

Frederik Spanning

CREE Denmark

Frederik Spanning

fs@creedenmark.dk

Henning Gammelgaard Andersen

Creo Arkitekter A/S

Henning Gammelgaard Andersen

hga@creoarkitekter.dk

Josefine Ebbe

Cubic Group

Josefine Ebbe

josefine@cubicgroup.dk

Søren Parrot

CUBUSconcept

Søren Parrot

info@cubusconcept.dk

Rasmus Bering

D.A.I.

Rasmus Bering

rbe@dai.dk

Steen Ejsing

DAB

Steen Ejsing

sej@dabbolig.dk

Peter Halkjær

Danakon

Peter Halkjær

ph@danakon.dk

Klaus Zingg

Danfoss Redan A/S

Klaus Zingg

klz@danfoss.com

default billede

Danica Ejendomme

Niels Fribo

nief@danicapension.dk

Elisabeth Mørch

Danielsen

Elisabeth Mørch

ecm@danielsen.eu

Lisbet Michaelsen

Danmarks Tekniske Universitet

Lisbet Michaelsen

limi@dtu.dk

Søren Refsgaard

Dansk Celleglas ApS

Søren Refsgaard

sr@danskcelleglas.dk

Per Reinholdt

Dansk Center for Lys (DCL)

Per Reinholdt

lkj@aarstiderne.dk; srj@aarstiderne.dk

Peter Jørgensen

Dansk Revision Hillerød

Peter Jørgensen

paj@danskrevision.dk

default billede

Dansk Standard

Henrik Hougaard

hho@ecolabel.dk

Ulla Michael

Danske Arkitektvirksomheder

Ulla Michael

um@danskeark.dk

Kalinka Stapput

Danske Byggeøkonomer

Kalinka Stapput

ks@byggeokonomer.dk

default billede

Danske Tegl

Gitte Krusholm Nielsen

gkn@dansketegl.dk

Claus Langhoff

DBI - Dansk Brand- og sikringsteknisk Institut

Claus Langhoff

cll@brandogsikring.dk

default billede

DE BLÅ MÆND A/S

Andreas Skeel

as@3blaa.dk

Kristian S. Kongstad

DEAS

Kristian S. Kongstad

ksk@deas.dk

Birgitte Degener

Degener Byggerådgivning

Birgitte Degener

birgitte@degener.dk

Claus Rosenbeck

DEKO p|s

Claus Rosenbeck

cr@deko.dk

Mads Hammershøj

DEM

Mads Hammershøj

mah@dem.dk

Arne Høi

Det Kongelige Akademi - Arkitektur, Design og Konservering

Arne Høi

ahoi@kadk.dk

Hanne Moe

Diakonissestiftelsen

Hanne Moe

hnmo@diakonissen.dk

Keld Møller

Dinesen

Keld Møller

kem@dinesen.com

Kresten Kirkegaard

DISSING+WEITLING

Kresten Kirkegaard

krk@dw.dk

Line Marie Pedersen

DLA Piper Denmark Advokatpartnerselskab

Line Marie Pedersen

line.marie.pedersen@dlapiper.com

Mette Mogensen

Domea s.m.b.a

Mette Mogensen

mem@domea.dk

Kjeld Christiansen

Dominia

Kjeld Christiansen

kc@dominia.dk

default billede

Dorte Mandrup A/S

Cecilie Frydenlund Nielsen

ceni@dortemandrup.dk

Søren Brock

E. Nielsens mekaniske Stenhuggeri A/S

Søren Brock

sb@e-nielsen.dk

default billede

Egedal Kommune, Center for Ejendomme

Heidi Johansen

heidi.johansen@egekom.dk

Hans Christensen

Einar Kornerup

Hans Christensen

ek@einarkornerup.dk

default billede

Ejendomsselskabet Lille A/S

Pernille Friis-Hansen

pfh@ny-c.dk

Danny Elsby

EKJ rådgivende ingeniører as

Danny Elsby

dae@ekj.dk

Jørgen Thomsen

Elindco A/S

Jørgen Thomsen

jt@elindco.dk

Kim Høite

EMCON A/S

Kim Høite

kh@emcon.dk

Rasmus Karkov

Enemærke & Petersen a/s

Rasmus Karkov

rka@eogp.dk

default billede

Entas A/S

Flemming Hald

info@haldoghandberg.dk

Anders Lunddal Mehlsen

Entreprenør Morten C. Henriksen A/S

Anders Lunddal Mehlsen

am@emch.dk

Bitten Munk Warmdahl

ERIK arkitekter A/S

Bitten Munk Warmdahl

bmw@erik.dk

Kamilla Sevel

Estate Media

Kamilla Sevel

sevel@estatemedia.dk

Mariane Mie Margolis

Etex Nordic A/S

Mariane Mie Margolis

mariane.m.margolis@etexgroup.com

Lars Bjernemose

Fagerhult A/S

Lars Bjernemose

Lars.Bjernemose@fagerhult.dk

Hakan Tasdemir

FB Gruppen A/S

Hakan Tasdemir

ht@fbgruppen.dk

default billede

Filmstationen A/S

Rikke Faaborg Jarmer

rfj@filmstationen.dk

Jørn Jensen

Finlow VVS A/S

Jørn Jensen

jorn@finlow.dk

Ole Steensbjerg

FM Bygningsdrift

Ole Steensbjerg

os@fmbygningsdrift.dk

Ralf Ritter

Focus Lighting A/S

Ralf Ritter

rr@focus-lighting.dk

Susanne Pouline Svendsen

Fonden BYG-ERFA

Susanne Pouline Svendsen

sps@byg-erfa.dk

Jesper Ring

Frame ApS

Jesper Ring

jr@openframe.org

Frank Nørgaard

Frank Nørgaard

Frank Nørgaard

fmn@os.dk

Susanne Simone Ørsted

Frederiksberg Forenede Boligselskaber

Susanne Simone Ørsted

sun@kab-bolig.dk

Pernille Birk Morgen

Frederiksberg Kommune, Bygge- og boligafd.

Pernille Birk Morgen

pemo01@frederiksberg.dk

Dennis Ravn

Frederikssund Kommune

Dennis Ravn

dravn@frederikssund.dk

Thomas Holmgaard Bak

Fredsted Floors

Thomas Holmgaard Bak

tb@fredstedfloors.com

Carsten Rasmussen

Freja ejendomme

Carsten Rasmussen

cr@freja.biz

Karl Huggenberger

Friborg og Lassen A/S

Karl Huggenberger

post@friborg-lassen.dk

default billede

Friis Andersen Arkitekter A/S

Jesper Øager Jensen

joj@friis-a.dk

Jacob Gylling Mahler

Friisberg & Partners International Denmark ApS

Jacob Gylling Mahler

j.gyllingmahler@friisberg.com

default billede

Frølund Consult IVS

Per Frølund Thomsen

perfroelund@gmail.com

Pia Nielsen

fsb

Pia Nielsen

Søren Tscherning

G. Tscherning A/S

Søren Tscherning

soren@tscherning.dk

Jesper Krog

Gaihede

Jesper Krog

jk@gaihede.dk

Selma Kronberg Pedersen og Frederik Pelch Barfod

Gangsted Advokatfirma

Selma Kronberg Pedersen og Frederik Pelch Barfod

skp@gangsted.dk og fpb@gangsted.dk

Torben Søkjær

Geberit A/S

Torben Søkjær

Torben.sokjaer@geberit.com

Birgitte Svarre

Gehl

Birgitte Svarre

birgitte@gehlpeople.com

Anette Krarup

generous

Anette Krarup

anette@generous.dk

Andy Klarholt

Geopartner Landinspektører A/S

Andy Klarholt

Kobenhavn@geopartner.dk

Henrick Villemoes Poulsen

Gladsaxe Kommune

Henrick Villemoes Poulsen

hepoul@gladsaxe.dk

Jens Kornum

Goritas A/S

Jens Kornum

Alexander Troeltzsch Larsen

Gorrissen Federspiel

Alexander Troeltzsch Larsen

atl@gorrissenfederspiel.com

Inger Borchmann

Grandville

Inger Borchmann

inger@grandville.dk

Steen K. Bager

Grant Thornton Statsautoriseret Revisionspartnerselskab

Steen K. Bager

steen.bager@dk.gt.com

Mette Qvist

Green Building Council Denmark

Mette Qvist

mette.qvist@dk-gbc.dk

Peter Grooss

Groossartig ApS

Peter Grooss

peter@groossartig.dk

Rasmus Klausen

H+ARKITEKTER A/S

Rasmus Klausen

rk@hplus.dk

Peter Ravnborg

Hald & Ravnborg

Peter Ravnborg

Pr@haldravnborg.dk

Per Setholm-Johansen

Hasløv Stæhr Advokater

Per Setholm-Johansen

psj@hsalaw.dk

Magnus Henriques

Havnens Hænder

Magnus Henriques

magnus@havnens-h.dk

Stine Bardeleben Helles

Helles & Docherty

Stine Bardeleben Helles

she@stinehelles.dk

Mette Bay Holm

Henning Larsen Architects

Mette Bay Holm

mbh@henninglarsen.com

Torsten Skov

HI-CON A/S

Torsten Skov

tsk@hi-con.dk

Glenn Jaes

HIRD Entreprise A/S

Glenn Jaes

gj@hird-entreprise.dk

default billede

Hjarsø Invest ApS

Karsten Hjarsø

jK@hj-invest.dk

Henrik Bjoljahn

HK Byg A/S

Henrik Bjoljahn

hbj@hk-byg.dk

Peter Bonde Rasmussen

Hoffmann A/S

Peter Bonde Rasmussen

pbr@hoffmann.dk

Flemming Holberg Fenger

Holberg Fenger Invest A/S

Flemming Holberg Fenger

fhf@holbergfenger.dk

Mette Madsen

Holmsgaard A/S Rådgivende Ingeniører

Mette Madsen

mm@holmsgaard.com

Jesper Petersen Bach

Horten Advokatpartnerselskab

Jesper Petersen Bach

jpb@horten.dk

Rasmus Lindhardt

Hovedstadens Bygningsentreprise a/s

Rasmus Lindhardt

rl@hovedstadens.dk

default billede

Hyllegaard Udvikling ApS

Tania Nissen

tania@hyllegaardudvikling.dk

Høje Taastrup C P/S

Claus Winther

Idealcombi

Claus Winther

cwl@idealcombi.dk

Jørgen Andreasen

IGP Scandinavia AB

Jørgen Andreasen

jorgen.andreasen@igp-powder.com

René Brandt

Ikano Bolig A/S

René Brandt

rene.brandt@ikanobolig.dk

Peter Gatys Wahlberg

in_situ arkitekter maa

Peter Gatys Wahlberg

in_situ@email.dk

Christian Juul Wendell

Institut for (X)

Christian Juul Wendell

juul@institutforx.dk

Dorthe Howaldt

J. Jensen

Dorthe Howaldt

dorthe@j-jensen.dk

Jesper Gershøj

J1 A/S

Jesper Gershøj

jg@j1.dk

default billede

Jan Gralle

Jan Gralle

jan.gralle@gmail.com

Camilla Holm

Jeudan

Camilla Holm

cho@jeudan.dk

Annette Thelin

JJW Arkitekter

Annette Thelin

ath@jjw.dk

Jane Kjærgaard Yde

JKY Projektledelse

Jane Kjærgaard Yde

jky@jky.dk

Jesper Christensen

JL Engineering A/S

Jesper Christensen

jesper@jl-eng.dk

Jonna Birgitte Nielsen

Jonna Nielsen, Byggerådgiver ApS

Jonna Birgitte Nielsen

jbn@jonna-nielsen.dk

Søren Jungersen

Jorton

Søren Jungersen

sju@jorton.dk

Asger Juul

Juul & Hansen Arkitekter A/S

Asger Juul

asj@juul-hansen.dk

Chris Arendrup

Juul & Nielsen A/S

Chris Arendrup

cha@juul-nielsen.dk

Thomas Normann

Jönsson Entreprise a/s

Thomas Normann

tn@jonsson.dk

Rolf Andersson

KAB

Rolf Andersson

ran@kab-bolig.dk

Jill Streit

kai dige bach A/S

Jill Streit

jill@kdb.dk

default billede

KART rådgivende ingeniører

Jon P. Borberg

jb@kart-ri.dk

Micka Steinrud

Keim Scandinavia A/S

Micka Steinrud

micka.steinrud@keim.dk

default billede

Kemp & Lauritzen A/S

Anders Bang Skjødt

anbask@kemp-lauritzen.dk

default billede

Kereby ApS

Malene Brammer

mbr@kereby.dk

default billede

Kilden & Hindby

Henrik Kjærgaard-Phillipsen

hkp@kildenoghindby.dk

Kim Olsson

Kim Olsson A/S

Kim Olsson

ko@kim-olsson.dk

Jytte Møller

Kolon Total Inventar

Jytte Møller

jm@kolon.dk

Thorbjørn Hansen

Kontraframe

Thorbjørn Hansen

th@kontraframe.dk

Søren Brygger

KPK Døre & Vinduer A/S

Søren Brygger

soren.brygger@kpk-vinduer.dk

Ida Marie Wedfall

Kragh&Berglund

Ida Marie Wedfall

Imw@kragh-berglund.dk

Jacob Møller

Kromann Reumert

Jacob Møller

jmo@kromannreumert.com

Christian Olesen

KRONE VINDUER A/S

Christian Olesen

co@kronevinduer.dk

Anders Thanning

Kuben Management A/S

Anders Thanning

anth@kubenman.dk

Sas Mayerhofer Hemmi

Københavns Kommune, Sundheds- og Omsorgsforvaltningen, Afd. Bolig og Modernisering

Sas Mayerhofer Hemmi

Va54@suf.kk.dk

Lise Pedersen

Københavns Kommune, Teknik- og Miljøforvaltningen

Lise Pedersen

GX7F@kk.dk

Kenneth Horst Hansen

Københavns Kommune, Økonomiforvaltningen

Kenneth Horst Hansen

ar3h@okf.kk.dk

Adam Pade

Københavns Malerlaug

Adam Pade

post@kbh.malerlaug.dk

Suzanne Søderberg

Københavns Universitet - Campus Service

Suzanne Søderberg

Suzanne.Soederberg@adm.ku.dk

Michael S. Saunte

Lamilux Nordic A/S

Michael S. Saunte

michael.saunte@lamilux.dk

Lars Vognsen Christensen

Landinspektørfirmaet LE34

Lars Vognsen Christensen

lvc@le34.dk

Rasmus Søndergaard

Landinspektørkontoret A/S

Rasmus Søndergaard

rs@lspkon.dk

Michael Laungaard

Laungaard Arkitekter - LAARK ApS

Michael Laungaard

Michael@laark.dk

Gitte Hansen

Lejerbo

Gitte Hansen

gha@lejerbo.dk

Nicholas Duxbury Ransome

Lendager Group

Nicholas Duxbury Ransome

nr@lendager.com

Marianne Kjær Stolt

Levring & Levring

Marianne Kjær Stolt

post@levring.eu

default billede

Linear CM ApS

Michael Degn

Mde@linearcm.dk

Kirsten Anker Sørensen

LINK arkitektur Danmark

Kirsten Anker Sørensen

kas@linkarkitektur.dk

Jeanette Friedrichs

Living Art

Jeanette Friedrichs

jf@livingart.dk

Stina Trojlsgaard

LivingLean ApS

Stina Trojlsgaard

stina@livinglean.dk

Balder Johansen

Logik & Co

Balder Johansen

balder@logik.dk

Henrik Hansen

Louis Poulsen A/S

Henrik Hansen

hen@louispoulsen.dk

Steen Raagaard Andersen

Lund Elmer Sandager advokatpartnerselskab

Steen Raagaard Andersen

Alessandro Traina

Lundgrens Advokatpartnerselskab

Alessandro Traina

atr@lundgrens.dk

Jette Lundsgaard

Lundsgaard Erhverv ApS

Jette Lundsgaard

jl@lundsgaard-erhverv.dk

Tina Skovgaard Romose

Lyngby-Taarbæk Kommune, Center for Arealer og Ejendomme

Tina Skovgaard Romose

TIROM@ltk.dk

Vibeke Garder

M2-Arkitekter ApS

Vibeke Garder

info@m2-arkitekter.dk

Martin Korsgaard

MaKo Assist

Martin Korsgaard

mako@mako.dk

Finn Barsdal

Malerfirmaet Bendt Barsdal A/S

Finn Barsdal

Kontakt@barsdal.dk

Mogens Hvidtfeldt

Malerfirmaet Hvidtfeldt & Hansen ApS

Mogens Hvidtfeldt

mogens@hvidtfeldt-hansen.dk

Bente Andersen

Mangor & Nagel A/S

Bente Andersen

bpa@mangor-nagel.dk

default billede

Metroselskabet

Direktionssekretariatet

dirsek@m.dk

Jeanne Tofteng

Mikkelsen Arkitekter A/S

Jeanne Tofteng

jto@mikkelsengroup.dk

Marc Møller

MM Properties

Marc Møller

marc@mmproperties.dk

Mikkel Riddertoft

MMAKE Ingeniører og Bygningskonstruktører ApS

Mikkel Riddertoft

Mikkel@MMAKE.dk

Torben Dahl

MOE A/S

Torben Dahl

TDA@moe.dk

Monique Kyhl

MOLE arkitekter

Monique Kyhl

mk@moleark.dk

Christian Dahl

Morris and Company

Christian Dahl

c.dahl@morrisand.company

Susan Moser

Moser & Moser Aps

Susan Moser

info@moserogmoser.dk

Anne Sarto

mtre aps

Anne Sarto

info@mtre.dk

Johnny Dyrelund

Murermester Dyrelund

Johnny Dyrelund

info@murermesterdyrelund.dk

Andreas Høegh

Musicon

Andreas Høegh

andreasbh@roskilde.dk

Lars Gjøg Petersen

Mølbak Landinspektører A/S

Lars Gjøg Petersen

lgp@molbak.dk

Thomas Kaas Selsø

N.H.Hansen & Søn A/S

Thomas Kaas Selsø

tks@nhh.dk

default billede

Nationalbanken

Ann-Pia Puggaard

apu@nationalbanken.dk

Morten Nielsen

Nationalmuseet

Morten Nielsen

morten.nielsen@natmus.dk

Carsten Haake

NCC Danmark A/S

Carsten Haake

carhaa@ncc.dk

Ole Faurby

NCC Property Development A/S

Ole Faurby

ofu@ncc.dk

Marie Bjerre og Dennis Olsen

NIRAS

Marie Bjerre og Dennis Olsen

MRBJ@niras.dk og dol@niras.dk

Claire Callaghan Olsen

Norconsult A/S

Claire Callaghan Olsen

claire.callaghan.olsen@norconsult.com

Kim Lang Sørensen

NPV A/S

Kim Lang Sørensen

KLS@NPV.AS

Mira Trolle

Nybolig Trolle & Hartmann

Mira Trolle

mt4@nybolig.dk

Lene Madsen

NærHeden P/S

Lene Madsen

lma@naerheden.dk

Ronni Mark Nielsen

Næstved Flisecenter

Ronni Mark Nielsen

rn@fliser.dk

Mads Koch

Nøhr og Sigsgaard Arkitektfirma as

Mads Koch

nsark@nsark.dk

Jannik Kampmann

O.K. Entreprise ApS

Jannik Kampmann

jk@okentreprise.dk

default billede

Odds And Ends

Frederik Schlütter

frederik@oddsandends.dk

Thomas Elmgreen

OETekniq ApS

Thomas Elmgreen

te@oetekniq.dk

Thomas Hansen

OJ Rådgivende Ingeniører

Thomas Hansen

th@ojas.dk

Ole Thomsen

OL Gulve Aps

Ole Thomsen

ole@olgulve.dk

Martin Hedevang Andersen

ORCA

Martin Hedevang Andersen

martin@orcacph.dk

Ib Mogensen

out-sider a/s

Ib Mogensen

im@out-sider.dk

Esben Thorlacius

Over Byen Arkitekter

Esben Thorlacius

et@overbyen.dk

Mia Manghezi

PensionDanmark

Mia Manghezi

mima@pension.dk

Benny Munck

Per Aarsleff A/S

Benny Munck

bemu@aarsleff.com

Claus Dam

Peter Jahn & Partnere

Claus Dam

cd@pjp.dk

Jesper Peter Falk

Piaster Revisorerne, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab

Jesper Peter Falk

jpf@piaster.dk

Carsten Lang-Jensen

Pind & Partnere

Carsten Lang-Jensen

clj@pplaw.dk

default billede

PLADS

Mette Prag

mette@plads.org

Martin Yde

Plan1 Cobblestone Architects

Martin Yde

my@plan1.dk

Henrik Meden

Poul Schmith/Kammeradvokaten

Henrik Meden

heme@kammeradvokaten.dk

Søren Holck-Christiansen

Pålsson Arkitekter

Søren Holck-Christiansen

shc@paalsson.dk

Karsten Pålsson

Pålsson Urbanism Aps

Karsten Pålsson

kp@palssonurbanism.com

Bjarke Curtz Jansen

Rambøll

Bjarke Curtz Jansen

bjhj@ramboll.dk

default billede

Randers Tegl A/S

Finn Jørgensen

tegl@randerstegl.dk

Jannie Juul Finne Rasmussen

Realdania

Jannie Juul Finne Rasmussen

jfr@realdania.dk

Majken Hammer Sløk

Realkredit Danmark

Majken Hammer Sløk

mhamm@rd.dk

Søren Kristiansen Bünger

Redmark

Søren Kristiansen Bünger

sb@redmark.dk

Claus Hovmøller Jensen

Refshaleøens Ejendomsselskab

Claus Hovmøller Jensen

cho@Refshaleoen.dk

default billede

Region Hovedstaden, Center for Ejendomme

Ole Kristian Bottheim

ole.kristian.bottheim@regionh.dk

Marie Lundberg Hansen

Renoveringskonsulenterne

Marie Lundberg Hansen

mail@renokonsult.dk

Rikke Birn

Rikke Birn Arkitekter

Rikke Birn

birn@mail.dk

Bo Jørgensen

Rockfon A/S

Bo Jørgensen

bo.joergensen@rockfon.com

Allan Lindboe

Rockpanel

Allan Lindboe

allan.lindboe@rockpanel.dk

Ole Stids-Jønsby

Rotpunkt Køkken, Hillerød

Ole Stids-Jønsby

osj@rotpunkt.dk

Helene Skytte Olesen

RUBOW arkitekter

Helene Skytte Olesen

hso@rubowarkitekter.dk

Claus Jensen

RUM A/S

Claus Jensen

cje@rum.as

Jørn Olav Ipsen

Rødovre Kommune

Jørn Olav Ipsen

cn23881@rk.dk

Nicolai Overgaard

Rørbæk og Møller Arkitekter A/S

Nicolai Overgaard

rm@r-m.dk

Elsie Sandbeck

Sandbeck A/S

Elsie Sandbeck

elsie@sandbeck.com

Ulla Munk Beilin

SBS Rådgivning A/S

Ulla Munk Beilin

umb@sbsby.dk

Pascale Nemery

Scale Design

Pascale Nemery

p@scaledesign.dk

Mads Engel

Schmidt Hammer & Lassen

Mads Engel

men@shl.dk

Søren Schødt

SCHØDT A/S

Søren Schødt

soren@schodt.dk

Amer Kamal

SEEbuild.dk

Amer Kamal

amer@seebuild.dk

Henriette Dybdal Cajar

SINUZ ApS

Henriette Dybdal Cajar

hc@sinuz.dk

Jacob Maintz

SiteCover A/S

Jacob Maintz

jm@sitecover.com

Mette Louise Jepsen

Skala Arkitekter A/S

Mette Louise Jepsen

mlj@skala-ark.dk

Lars Birk Biller

Skandi-Bo A/S

Lars Birk Biller

lb@skandi-bo.dk

Elo Alsing

Skanska Øresund

Elo Alsing

Elo.Alsing@Skanska.dk

Peter Dianati og Vivi Klink Larsen

Skau Reipurth & Partnere

Peter Dianati og Vivi Klink Larsen

pdi@skaureipurth.com, vkl@skaureipurth.com

Kasper Husted Oeverdick

Slots- og kulturstyrelsen

Kasper Husted Oeverdick

khu@slks.dk

Casper Wilken

Smartguard

Casper Wilken

cw@smartguard.dk

Simone Kongsbak

Smith Innovation

Simone Kongsbak

sbk@smithinnovation.dk

Pætur Jakobsen

SMJ Rådgivende ingeniører

Pætur Jakobsen

paj@smj.fo

Claus Bohn

SNA Arkitekter ApS

Claus Bohn

cb@sna.fo

default billede

STAD Projekt

Alice Lotinga

al@stadprojekt.dk

Johanne Ravn

Stenklint A/S

Johanne Ravn

jrp@stenklint.dk

default billede

Sustainable Law Advokatfirma I/S

Julia Lisa Feuerhake

jlf@sustainable.law

Lise Hauge

Sweco

Lise Hauge

lise.hauge@sweco.dk

Helle Brøchner Agesen

Søe-Jensen & Co.

Helle Brøchner Agesen

ha@soe-jensen.dk

Jesper Strudsholm

Talking Spaces

Jesper Strudsholm

jesper@strudsholm.com

Marie Thing

Thing Brandt Landskab

Marie Thing

info@thing-brandt.dk

Nikolaj Thymark

Thymark.dk

Nikolaj Thymark

nt@thymark.dk

Martin Beck Thiel

tnt arkitekter a/s

Martin Beck Thiel

mb@tntark.dk

Brian Toft

Toft Kobber

Brian Toft

brian@toftkobber.dk

Annette Klint Kofod

Trafik-, bygge- og boligstyrelsen

Annette Klint Kofod

akk@tbst.dk

Tina Ravbjerg og Mette Mølgaard

Triagonal Aps

Tina Ravbjerg og Mette Mølgaard

tr@triagonal.dk

Bo Pedersen

Troldtekt A/S

Bo Pedersen

bop@troldtekt.dk

Claus Wiegand Larsen

Trørød Entreprise A/S

Claus Wiegand Larsen

cwl@trorodentreprise.dk

Jacob Pedersen

Tømrer & Snedkermester Jacob Pedersen A/S

Jacob Pedersen

jp@tsjp.dk

Allan Nykær Rosenhøj

Taasinge Elementer A/S

Allan Nykær Rosenhøj

anr@taasinge.dk

Thomas Juul

Uniplan Danmark A/S

Thomas Juul

tj@uniplandanmark.dk

Peter Ryaa

Valuaren

Peter Ryaa

pr@valuaren.dk

Lone Feifer

VELUX

Lone Feifer

Jesper Koefoed-Melson

Vida Local ApS

Jesper Koefoed-Melson

jesper@givrum.nu

Asger Hansen

Viega A/S

Asger Hansen

asger.hansen@viega.dk

Thomas Scheel

Vilhelm Lauritzen Arkitekter

Thomas Scheel

tsc@vla.dk

Steen Hellmann

VILTOFT Advokatpartnerselskab

Steen Hellmann

sh@viltoft.dk

Susanne Wrist-Jensen

Vita Ingeniører ApS

Susanne Wrist-Jensen

swj@vitaing.dk

Casper Zelmer

Wilders Plads Ejendomme A/S

Casper Zelmer

cz@wilders-plads.dk

Uffe Philip

Willis Towers Watson

Uffe Philip

Uffe.Philip@WillisTowersWatson.com

Dines Benned Jensen

Winsløw Advokatpartnerselskab

Dines Benned Jensen

dbj@winlaw.dk

Henrik Andreasen

Woodfiber ApS

Henrik Andreasen

ha@woodfiber.dk

Pia Wallbohm Blådal

WSP Danmark

Pia Wallbohm Blådal

pia.wallbohm@wsp.com

default billede

Xlog ApS

Michael Goldschmidt

20150652

mg@xlog.dk

Sarah Jarsbo

Y Factory

Sarah Jarsbo

60245165

sarahjarsbo@gmail.com

Rasmus Mørch

Züblin A/S

Rasmus Mørch

rasmus.moerch@zueblin.dk

Christian Høgsbro

AAB

Christian Høgsbro

cho@aab.dk

Henrik Seiding

Aarhus Kommune, Teknik og Miljø

Henrik Seiding

raadmandssekretariatet@mtm.aarhus.dk

Jens Kinch

AART architects

Jens Kinch

jbk@aart.dk

Bliv Medlem

Få et personligt, fagligt og socialt netværk, vær med til at påvirke byudviklingen og branchen, lær nyt og få ny inspiration, deltag i arrangementer og studieture og profiler din virksomhed.

DAI august 2022

Derfor er vi medlem

"Som del af arkitekt- og byggebranchen er Byens Netværk ikke til at komme udenom. Det er et inspirerende forum med mulighed for videndeling og netværk med vigtige aktører i branchen." SKALA Arkitekter
  • Byens Netværk
    v/ Direktør
    Henriette Sofie Larsen

  • Fæstningens Materialgård, Frederiksholms Kanal 30, Indgang A4
  • 1220 København K

Tilmelding til nyhedsbrev

footer image byens netværk